Recruitment

Konkurs na stanowisko typu post-doc w laboratorium prof. Joanny Kufel (https://kufel.igib.uw.edu.pl/) w Instytucie Genetyki i Biotechnologii, Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

Opis projektu:

Główne zadania:

  • Praca eksperymentalna:
    • prowadzenie hodowli roślin Arabidopsis thaliana
    • wykorzystanie podstawowych technik biologii molekularnej (np. izolacja kwasów nukleinowych, klonowanie, RT-qPCR, northern, western)
    • analizy na poziomie transkryptomicznym i proteomicznym
  • Opracowanie i publikacja otrzymanych wyników
  • Udział w seminariach i konferencjach naukowych
  • Opieka merytoryczna nad doktorantami i magistrantami zaangażowanymi w projekcie

Wymagania:

  • stopień naukowy doktora nauk biologicznych lub pokrewnych
  • wymagania opisane w regulacjach projektu Sheng 2 NCN w tym:
    • stopień doktora uzyskany poza Uniwersytetem Warszawskim nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie lub odbycie co najmniej 10-miesięcznego, ciągłego i udokumentowanego stażu podoktorskiego w podmiocie innym niż podmiot realizujący projekt oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora
    • kierownik projektu nie był promotorem ani promotorem pomocniczym rozprawy doktorskiej kandydata
    • w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w ramach konkursów NCN a także wynagrodzenia u innego pracodawcy
  • dorobek naukowy w dziedzinach związanych z biologią molekularną i/lub procesami komórkowymi u roślin (Arabidopsis)
  • znajomość problematyki metabolizmu RNA w organizmach eukariotycznych, doświadczenie w pracy laboratoryjnej, w szczególności metody pracy z RNA, biochemii kwasów nukleinowych i białek
  • samodzielność prowadzonych badań
  • umiejętność pracy w zespole
  • zaangażowanie w terminowe realizowanie projektu
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane:

  • doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy na badania
  • umiejętność analizy danych wysokoprzepustowych
  • otwartość na uczenie się i kreatywność
  • komunikatywność
  • umiejętność pracy pod presją czasu

Oferujemy:

  • Umowa o pracę na pełny etat na czas określony
  • Etat finansowany w ramach projektu Sheng2 – „Badanie mechanizmów regulacji transkrypcji u Arabidopsis”.
  • Wynagrodzenie 120 000 PLN/rok (brutto brutto z obciążeniami pracodawcy i pracownika)
  • Pakiet świadczeń dodatkowych (13-ta pensja, dodatek do wypoczynku i na święta)
  • Możliwość pracy w prężnym interdyscyplinarnym zespole
  • Możliwość rozwijania się poprzez uczestnictwo w szkoleniach
  • Wsparcie w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy

Wymagane dokumenty należy przesłać na adres rekrutacja.kufel.lab@gmail.com

  • CV ze szczegółowym opisem wykształcenia i doświadczenia naukowego oraz listą publikacji
  • list motywacyjny
  • kontakt do dwóch osób, które mogą dostarczyć referencje

Termin składania dokumentów: 07.10.2022r.

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym oraz innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Warszawski w celu mojego udziału w procesie rekrutacji. Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa jako pracodawca.

Nabór na technika

Nazwa jednostki: Instytut Genetyki i Biotechnologii, Wydział Biologii UW

Zespół prof. Joanny Kufel (https://kufel.igib.uw.edu.pl/)

Umowa o pracę na czas określony

Od kandydatów oczekujemy:

  • Wykształcenie wyższe preferowane studia biologiczne lub pokrewne
  • Mile widziane doświadczenie w pracy z roślinami Arabidopsis i/lub z drożdżami
  • Dobrej znajomości obsługi pakietu Office
  • Znajomość obsługi sprzętu laboratoryjnego
  •   Zaangażowanie w pracę, dyspozycyjność, sumienność, odpowiedzialność, dokładność
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętność pracy w zespole
  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji
  • Zmysł techniczny do organizacji pracy w laboratorium

Oferujemy:

  • Ciekawą pracę w dynamicznym zespole badawczym
  • Możliwość rozwoju poprzez zdobycie specjalistycznej wiedzy
  • Zatrudnienie na Uniwersytecie Warszawskim
  • Udział w realizacji projektów badawczych
  • Przyjazne środowisko pracy

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Termin składania dokumentów: 07.10.2022

Prosimy o przesyłanie CV z listem motywacyjnym na adres rekrutacja.kufel.lab@gmail.com

W przekazanych dokumentach proszę umieścić klauzulę zgody przetwarzania danych osobowych dla potrzeb rekrutacji zgodnie z RODO.

Recruitment for a Postdoc

Laboratory of RNA Biology headed by Prof. Joanna Kufel is looking for Postdoc (two positions) at the Institute of Genetics and Biotechnology, Faculty of Biology, University of Warsaw for the project “Mechanistic study of transcription regulation in Arabidopsis”, funded by the National Science Centre Sheng2 grant.

Starting date: 01.06.2022, duration 3 years.

Project description:

This project involves comprehensive studies of transcription regulation in Arabidopsis thaliana by three proteins, XRN3, DXO1 and RSA1. XRN3, a nuclear 5′-3′ exoribonuclease, is involved in the torpedo transcription termination mechanism of RNA polymerase II. DXO1 is an enzyme, present in the nucleus and the cytoplasm, capable of removing the non-canonical NAD+ cap on RNAs, but its major functions are unrelated to catalytic activity. In turn, RSA1 is a nuclear protein that forms liquid-like condensates that contain components of the transcription machinery and RNA-related proteins. Our data suggest that these proteins interact physically and/or functionally and are associated with Pol II activity. The main objective is to dissect the exact mechanism of their joint contribution to transcription initiation, elongation and termination, possibly through condensate formation (liquid-liquid phase separation, LLPS) with the transcriptional machinery. We also want to assess the impact of transcriptional activity of these factors on cellular processes and plant physiology, including response to environmental stresses.

We will employ a broad range of high-throughput techniques (ChIP-seq, NET-seq, ChAR-seq), as well as in vitro and in vivo molecular biology, biochemical and genetic approaches to detect and visualize LLPS events, and to characterize the protein and RNA content of these structures. This research will provide in depth description of transcription regulation by these three factors and will establish the role of the LLPS phenomenon in this process.

Apply to Joanna Kufel via e-mail: kufel@ibb.waw.pl or kufel65@gmail.com (only candidates considered suitable for the post will be informed by return e-mail)

Application deadline: 30.03.2023

Postdoc position: Employment contract full-time

Salary 8000 PLN/month gross salary, (expected net salary 6 000 PLN/month)

Requirements:

Recent Ph.D. degree in life sciences: molecular biology, genetics or related field (7 years or less after Ph.D.)

Knowledge of molecular biology of eukaryotic organisms.

Experience in plant RNA molecular biology and physiology, high-throughput NGS approaches and microscopy-based RNA and protein imaging.

Competence in bioinformatics analyses of transcriptomics data.

Publications in international peer-reviewed journals.

Very good oral and written communication skills in English.

Required documents:

CV with detailed description of research experience, list of publications and information about previous employment (if applicable)

Motivation letter

Copy of PhD (postdoc) diploma

Statement: “I give permission to the University of Warsaw, registered at the address of ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa, to process my personal data for the purposes of carrying out the recruitment procedure, choosing the employee, and entering into an employment contract with the University of Warsaw, if applicable. I have been informed about my legal rights and obligations in relation to these actions. I acknowledge that providing the aforementioned personal data is done by me on a voluntary basis.“ (can be added to the CV)

Contact details and e-mail addresses of two people willing to provide a reference letter on request